Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce’nin Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Skoda, Türkiye’de satış rekoru kırdı

Skoda Auto Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Martin Jahn, Türkiye’ye yaptığı ziyarette, Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu ve Yüce Auto Skoda Türkiye Genel Müdürü Zafer Başar’la bir araya geldi.

TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PAZAR

Skoda’nın Türkiye pazarında etkileyici bir performans sergilediğini belirten Jahn, “Türkiye bizim için çok önemli ve stratejik bir pazar. Bu dönemde, Skoda müşterilerine Türkiye genelinde toplamda 35 bin 41 araç teslim edildi ve bir önceki yıla göre teslimatlarında yüzde 80’lik bir artış sağladı. 2023 yılı, Skoda’nın Türkiye’deki başarısının bir yansıması olarak tüm zamanların en yüksek satış hacmi ve Skoda’nın bulunduğu tüm ülkeler arasında yıllık artış açısından 4. sıraya yerleştiği bir yıl oldu. Küresel sıralamada ise 8.nci sıraya yükseldi. 2023’de yüzde 3.6 Pazar payı elde ettik. 2024 yılı hedefi 40 binin üzerinde satış rakamına ulaşmak” diye konuştu.

Globalde de 2023 yılında teslimatlarda yüzde 18.5 artış yaşandığını belirten Jahn, “2023 yılında müşterilerimize 866 bin 800 araç teslim edilmesini sağladı. Enyaq modelindeki yüzde 52,1’lik artış ise tam elektrikli SUV’un rekor seviyede 81 bin 700 adetlik teslimat yapmasını sağlamış ve onu birçok Avrupa pazarında en çok tercih edilen elektrikli araçlardan biri haline getirmiştir” dedi.

35 YILDIR BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORUZ

Skoda Auto Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Martin Jahn’ın Türkiye ziyareti onuruna bir akşam yemeği veren Yüce Auto Škoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, burada yaptığı konuşmada “Yüce Auto 70 yıldır otomotiv işinde faaliyet gösteriyor. 1989 yılından bu yana yani 35 yıldır da Çekya’nın bir dünya markası olan Skoda’yı Türkiye’de başarıyla temsil ediyor. Karşılıklı sevgi, saygı ve güven temelinde inşa ettiğimiz bu birlikteliğimiz markamızın önemli başarılara imza atmasında en önemli rol oynuyor. Bugün Çekya’nın Türkiye’ye yaptığı toplam ihracat hacmi içinde Yüce Auto kanalıyla Skoda markasının birinci sırada yer alması bunun en büyük göstergesi“dedi.

Ahmet Yüce ve Martin Jahn, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’le de bir araya geldi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir