Google yıllardır var olan bir başka popüler hizmetini kapatıyor

Google, Google Podcasts uygulamasını 2 Nisan’dan itibaren kapatıyor

Google, diğer şeylerin yanı sıra hizmetlerini düzenli olarak kapatmasıyla biliniyor . Bu kez, kapatılan projelerin “mezarlığı”, 2 Nisan itibarıyla varlığı sona erecek olan Google Podcast’ler tarafından dolduruldu.

“Google Podcasts”, kullanıcılara geniş bir podcast kütüphanesini ücretsiz olarak dinleme fırsatı sunan popüler bir hizmettir. GizmoChina’nın raporuna göre , Android’deki lansmanından bu yana geçen 5 yılı aşkın sürede uygulama dünya çapında 500 milyondan fazla indirildi .

Artık Podcast’ler kapatıldığı için şirket, tüm podcast hayranlarını YouTube Music’e geçmeye teşvik ediyor. Google’a göre bu, dinleyiciler ve içerik oluşturucular için “en iyi yeri” oluşturmalıdır. YouTube Music, önerileri seçmek için algoritmalar geliştirmiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir ancak hizmet için abonelik gerekmektedir.

Google Podcast’lerden YouTube Music’e nasıl geçilir?

YouTube Music’e aktarın: YouTube Music uygulamasını açın, “Aktar”ı, “Devam Et”i ve son olarak aktarım tamamlandıktan sonra “Kütüphaneye Git”i seçin.

2 Nisan’dan sonra çalışan hizmet yerine “Podcast’ler”e giderseniz, kullanıcılara YouTube Music’e geçme önerisini içeren tam ekran bir banner sunulacak. Bu arada şirket, 2020 yılında kullanıcıları Google Play Müzik’ten YouTube Music’e dönüştürmek için benzer bir yöntem kullanmıştı.

Google’ın Şubat 2024’te sitelere önbellekten göz atma işlevini kapattığını hatırlatmak isteriz. Yalnızca silinen veya değiştirilen materyale erişime izin vermekle kalmadı, aynı zamanda geçici kesintiler sırasında da faydalı oldu.

Ve bu yaz Google Chrome’da reklamları engelleme özelliği ortadan kalkacak ; bu durum Chromium destekli diğer web tarayıcılarını da etkileyecek. Görünüşe göre tek alternatif, uzantı engelleyicilerin varsayılan olarak çalıştığı Firefox’a geçmek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir