Filenin Sultanları’nda Santarelli’den olimpiyat kurası cevabı!

Voleybol Milletler Ligi’nde 3. hafta maçları yarın oynanacak müsabakalarla başlayacak. Hong Kong’daki etabın ilk maçı yarın ABD ile Fransa arasında yapılacak. Filenin Sultanları bu etapta Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Çin ve Brezilya’yla karşılaşacak. Müsabakalar Hong Kong Coliseum’da oynanacak.
Organizasyonun ilk haftası olan Antalya etabında 2 galibiyet 2 yenilgi alan ay-yıldızlılar, ABD etabındaki 4 maçını da kazanmayı başardı. Milliler, ligde 8 maçın sonunda 18 puanla 5. sırada bulunuyor.

Maçlar öncesinde düzenlenen basın toplantısında olimpiyat kurasında ev sahibi Fransa’nın birinci torbadan girmesi konusunda Filenin Sultanları başantrenörü Daniele Santarelli’ye soru yöneltildi.

İtalyan çalıştırcı şu yanıtı verdi: Daniele Santarelli; “Tabii ki sıralamadaki pozisyonumuz iyi. Ayrıca, durumların hızlıca 1 haftada değişebileceğini biliyoruz. Geçen yaz 7. başlamıştık 1. bitirmiştik. Bu turnuvayı bu tarz şeyleri hesaplamak için kullanmıyoruz. Hedefimiz sıralamada 1. sırada olmak değil bizim işimiz her zaman en iyimizi yapmak, bu turnuvayı olimpiyatlara hazırlık için en iyi şekilde kullanmak. Hedefimizi her zaman kazanmak. Turnuvanın sonunda 1. sırada olursak buna hazır ve mutlu oluruz ama ana hedefimiz VNL’de madalya almak ve Olimpiyatlara hazır olmak.”

Filenin Sultanları’nın oynayacağı karşılaşmaların programı şöyle:

12 Haziran Çarşamba
12.00 Türkiye-Tayland

13 Haziran Perşembe
15.30 Dominik Cumhuriyeti-Türkiye

15 Haziran Cumartesi
15.30 Çin-Türkiye

16 Haziran Pazar
12.00 Türkiye-Brezilya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir