Fenerbahçe Beko, Monaco’tu devirdi: Her maç savaş gibi geçer ve böyle de devam edecektir

THY Avrupa Ligi play-off çeyrek finalinde Fenerbahçe Beko sahasında Monaco’yu 89-78 yenerek, seride 2-1 öne geçti. Sarı lacivertliler sonraki maçı kazanması halinde Final Four bileti alacak. Fenerbahçe Beko’da başantrenör Sarunas Jasikevicius, bu tür serilerde her maçın savaş gibi geçtiğini söyledi.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Jasikevicius, galibiyetten dolayı oyuncuları ve taraftarları kutladı.

Daha iyi olmaları gerektiğini ifade eden Jasikevicius, “Oyuncularımı ve taraftarlarımızı tebrik ediyorum. Bu seriler böyledir, her maç savaş gibi geçer ve böyle de devam edecektir. Sezon boyunca söylediğim gibi maçı detaylar belirler. Daha iyi olmamız gerekiyor çünkü 48 saat sonra daha hazır bir Monaco ile karşılaşacağız.” dedi.

Genç oyuncular için zor bir seri olduğunu ve Biberovic’in çok etkili oynadığını aktaran Jasikevicius, şunları kaydetti:

“İlk 2 maç zordu. Genç oyuncularla ilgili gerçekçi olmamız gerekiyor. Çok uzun zaman önce ben de aynı durumdaydım. Küçük şeyler önemli, onları anlatmak gerekiyor. Bu tip oyuncularda sabırlı olmamız gerekiyor. Taraftarlarımızdan 4. maçta daha da gürültü yapmalarını istiyoruz ama özellikle takım kötüye giderken bunu yapmalılar.”

Sarunas Jasikevicius, oyuncuları Motley’in durumunun iyiye gittiğini dile getirdi.

Sasa Obradovic: “Bazı durumlarda konsantrasyonu kaybettik”

Monaco Başantrenörü Sasa Obradovic, oyun içinde konsantrasyon kaybı yaşadıklarını belirtti.

Maç boyunca hazır olmaları gerektiğini vurgulayan Obradovic, “Bazı durumlarda konsantrasyonu kaybettik. Guduric 2 tarafa da gidebilen bir oyuncu, onu durdurmak gerekirken bunu yapamazsanız size zarar veriyor. 40 dakika boyunca hazır olmak gerekiyor.” diye konuştu.

Skor üretmek adına çözüm üretmeleri gerektiğini aktaran Obradovic, şunları kaydetti:

Karşılaşmaya Hayes-Davis ve Dorsey’in üçlükleriyle başlayan Fenerbahçe Beko, 5. dakikayı 10-6 üstün geçti. Çabuk toparlanan ve James önderliğinde üst üste skor üreten Monaco, ilk çeyreği 21-19 önde tamamladı.

İkinci periyoda Guduric’in üçlüğüyle başlayan sarı-lacivertliler, 14. dakikada Wilbekin’in dış atışıyla farkı 6 sayıya (29-23) çıkardı. Kalan bölüm karşılıklı basketlerle geçildi ve Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 47-40 üstün gitti.

İkinci yarıya iki takım da sert savunmayla başladı. Mücadele gücünün yükselmesiyle top kayıpları tarafta da artarken, 25. dakika Fenerbahçe Beko’nun 53-49 üstünlüğüyle geçildi. Hayes-Davis, Calathes ve Sestina ile skür üreten Fenerbahçe Beko, çeyreğin bitimine 50 saniye kala farkı çift hanelere taşıdı: 67-56. Fenerbahçe Beko, final periyoduna da 69-58 üstün girdi.

Son çeyreğe Calathes ve Wilbekin’in üç sayılık basketleriyle başlayan Fenerbahçe Beko, boyalı alanda ise rakibini durdurmayı başaramadı ve 34. dakikada fark 4 sayıya düştü: 75-71. Mola dönüşü Biberovic’in üçlüğüyle toparlanan sarı-lacivertliler, yine aynı oyuncunun dış atışıyla son 2,5 dakikaya 85-78 önde girdi. Kalan bölümde boyalı alanda Papagiannis ile skor üreten Fenerbahçe Beko, parkeden 89-78 galip ayrıldı.

Play-off etabının dördüncü maçı, 3 Mayıs Cuma günü yine İstanbul’da oynanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir